DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 31.08.2012 14:57:43

základní informace

Dne 11. prosince 2011 byl ustavující Valnou hromadou založen Sbor dobrovolných hasičů Verušičky. Přihlásil se ke stanovám Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Byl zvolen devítičlenný výbor. Starosta SDH Bc. Vladimír Kňákal, náměstek starosty SDH Petr Kvasnička, velitel Václav Kumpolt, jednatel Pavel Junás, referent materiální Karel Tvrdek, referent prevence Jan Hikl, kronikář Jan Grasser, hospodář Marie Kotoučková a revizor účtu Jaroslava Kuklová. Veškeré doklady byly odeslány na OSH ČMS do Karlových Varů k řádné registraci u ústředních orgánů v Praze. Touto ustavující Valnou hromadou se začíná psát historie SDH Verušičky, jako občanského sdružení. Jednotka obce již existuje jako organizační složka obce již dva roky. Je zapotřebí připomenout, že se jedná o iniciativu zejména současného stastarosty Obce Verušičky, pana Petra Kvasničky a je na místě mu touto formou veřejně vyjádřit dík. Zároveň bych chtěl poděkovat všem dalším členům SDH Verušičky, kteří nejsou doposud zvoleni do výboru a jejich jména zde nejsou uvedena a v neposlední řadě i zvoleným členům výboru. Všem za jejich aktivní přístup při administrativně poměrně náročném zakládacím procesu.

Starosta SDH Verušičky

Bc. Vladimír Kňákal